Авраменко Катерина Григорівна - вчитель хімії Чемерської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Заслужений вчитель України

Авраменко Катерина Григорівна

Авраменко Катерина Григорівна, народилася 26 серпня 1948 у с. Чемер Козелецького району Чернігівської області в родині робітника. У 1955 році була зарахована до першого класу Чемерської середньої школи, яку закінчила із золотою медаллю в 1966 році. В 1966 році вступила до Ніжинського державного педагогічного інституту ім. М.В.Гоголя на природничий факультет денної форми навчання (спеціальність хімія і біологія), який закінчила з відзнакою у 1971 році.

З 1971 року працює на посаді вчителя хімії Чемерської ЗОШ І-ІІІ ст. У 1984 році Катерині Григорівні присвоєно звання вчитель – методист, а в 1998 році - Заслужений учитель України.

Делегат Всесоюзного з′їзду працівників народної освіти (1988р.). Депутат районної ради 24 скликання в 2002 – 2006 роках.

Авраменко Катерина Григорівна майстер своєї справи, виробила свій стиль роботи, любить предмет та дітей, обізнана з програмовими змінами в організації і методиці здійснення навчального процесу, новітніми освітніми технологіями, які впроваджує в практику своєї роботи. Уроки відзначаються чіткістю, логічною завершеністю, вмінням виділити головне, суттєве в матеріалі, що вивчається.

Високий науково – практичний рівень занять сприяє постійному включенню учнів в активну творчість на уроці, спонукає їх мислити.

Базовою орієнтацією Катерини Григорівни, що визначає її позицію у

Взаємодії з кожною дитиною, є педагогіка співробітництва, при якій учитель і учень працюють разом заради досягнення спільної мети. Велику увагу приділяє роботі із здібними та обдарованими дітьми, працює в системі протягом року.

Творчий неспокій учителя, доброзичливість і об′єктивність дають хороший результат. З року в рік вихованці Катерини Григорівни є переможцями ІІ етапу, призерами ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії. Протягом роботи вчителя учні були учасниками ІУ етапу Всеукраїнської олімпіади з хімії (21 учень і 19 з них - призери ІУ етапу Всеукраїнської олімпіади з хімії (1980-2003 рр.), учасники Соросівської олімпіади (1998,1999 роки).

Розвивати індивідуальні, пізнавальні здібності кожного учня, використати індивідуальний досвід дитини, допомогти їй пізнати себе, самовизначитись і самореалізуватись - ось таке основне завдання, яке ставить перед собою вчитель. Вона намагається перетворити навчання не в надання готової інформації, а в пошукову діяльність учня разом з учителем. Ця методика навчання успішно реалізується вчителем як на уроках-лекціях так і на уроках-семінарах, оскільки вона протягом багатьох років працює за лекційно-семінарською системою викладання хімії, а також на різних нестандартних формах проведення уроків: пресконференції, ділові ігри, усні журнали, проектна діяльність та ін.

Катерина Григорівна має власні друковані методичні розробки з питань навчання учнів хімії. Різноманітні форми і методи навчальної діяльності школярів вчителька використовує не лише на уроках, а й в позакласній роботі, яку організовує так, щоб учень з перших кроків мав певні успіхи і переживав радість досягнутого.

Основними напрямками позакласної роботи з хімії є: робота з обдарованими дітьми, профорієнтаційна робота. Прагнення вчителя ніколи не зупинятись на досягнутому, шукати нові форми і методи підвищення ефективності викладати свій предмет, розвивати інтерес до нього дає позитивні результати цієї роботи. Багато випускників школи обирають різноманітні хімічні спеціальності, навчаючись в різних вищих навчальних закладах України, працюють педагогами, лікарями, технологами, інженерами хімічних підприємств, хіміками, хіміками-лаборантами, агрономами, фармацевтами, оволоділи масовими робітничими професіями хімічних виробництв.

Лише природничі факультети Ніжинського державного педуніверситету ім. М.В.Гоголя закінчили 12 випускників школи (навчаються випускники школи і нині), Чернігівського педуніверситету - 13 випускників), хімічного факультету Київського національного університету ім.Т.Г.Шевченка - 10 випускників школи. Серед колишніх учнів вчительки є кандидати с/г наук (Дорошенко Н., Кузюра В., доктор с/г наук Іваніна В), кандидат хімічних наук Кравченко О.), аспіранти кафедр аналітичної, неорганічної хімії Київського національного університету ім.. Т.Г.Шевченка.

Учні Катерини Григорівни мають завжди хороший результат і у ЗНО з хімії, успішно навчаються в різних вищих навчальних закладах України, технікумах, коледжах.

Як учитель-методист Катерина Григорівна проводить методичну роботу серед учителів школи, району, області. Чемерська ЗОШ І-ІІІ ступенів є опорною в районі з впровадженням перспективного передового педагогічного досвіду викладання хімії. Постійно читала цикл лекцій, проводила практичні заняття на курсах підвищення кваліфікації вчителів. Підтримує зв′язки і співпрацює з кафедрами хімії Чернігівського і Ніжинського педуніверситетів. Проводила відкриті уроки для учителів школи, району, області, студентів педуніверситетів. Керівник районної творчої групи вчителів хімії з впровадження перспективного педагогічного досвіду, член обласної творчої групи вчителів хімії; керівник шкільного методичного об′єднання учителів природничо-математичного циклу, член шкільної атестаційної комісії, член шкільної ради; класний керівник, член профкому школи (1972-2014 рр.), член виконкому сільської ради (1980-2010 рр.), член обкому профспілки працівників освіти (1982-1988 рр.). Брала участь у роботі Всеукраїнських науково-методичних конференцій «Профорієнтація та довузівська підготовка майбутніх спеціалістів» (2000 р.); «Природничі науки на межі століть: проблеми, методика, викладання (2004)», виступала з доповідями.

Досвід роботи вивчений і схвалений Чернігівським ОІППО і рекомендований для впровадження у практику роботи вчителів хімії.

Авраменко Катерина Григорівна - вчитель хімії Чемерської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Заслужений вчитель УкраїниАвраменко Катерина Григорівна - вчитель хімії Чемерської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Заслужений вчитель УкраїниАвраменко Катерина Григорівна - вчитель хімії Чемерської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Заслужений вчитель УкраїниАвраменко Катерина Григорівна - вчитель хімії Чемерської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Заслужений вчитель УкраїниАвраменко Катерина Григорівна - вчитель хімії Чемерської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Заслужений вчитель УкраїниАвраменко Катерина Григорівна - вчитель хімії Чемерської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Заслужений вчитель України

Кiлькiсть переглядiв: 451

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.